PKS APETITO Orzeł Dziadowice-Folwark - strona nieoficjalna

Strona klubowa
  • WITAMY NA STRONIE PKS APETITO ORZEŁ DZIADOWICE-FOLWARK! ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA NASZEGO FACEBOOKA: facebook.com/orzelfolwark

Info o Orzełku

Herb z ptaszkiem

PKS "ORZEŁ" Dziadowice-Folwark

Prezes figurant: Zbuk
Prawdziwe Prezesy: Myska & Gacek
Członkowie zarządu: Fifek, Zdzichu, Ogór

Stadion: Boisko w Dziadowicach-Folwarku
Barwy: Pomarańczki

HISTORIA:
Dawno, dawno temu, jeszcze w gimbusiarskich czasach trójka popaprańców z Falworku (Fotograf, Myska i Zbuk) ubzdurała sobie bardzo dziwny byt - Orzeł Folwark. I tu historia powoli powinna się kończyć, ponieważ popaprańcy nic z tym pomysłem nie zrobili, idea Orzeła umierała.
I nagle nastał wieczór z 9 na 10 listopada 2012 r. - szóstka lewaków (właściwie to były w tej grupie dwa korwinopodobne ludzie, ale wszyscy wiedzą że Korwin to lewak) podczas kulturalnego spotkania na górce w Piętnie wymyśliła sobie, że na prawdę utworzy klub, który w przyszłości zmieni oblicze polskiej i światowej piłki (ale o tym później - tak za 10 lat, kiedy to Orzeł zostanie wykupiony przez jakiegoś lewackiego szejka). I od tego dnia zaczęły się intensywne poszukiwania kopaczy Orzeła... Na dalszą część historii Orzeła trzeba poczekać...

Sezon 2012/13:
Debiutancki sezon okazał się być niezbyt udany dla drużyny. W dwunastu meczach PKS zdołał uzbierać jedynie dwa punkty i zajął ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Mimo licznej kadry, drużyna często miała problemy z uzbieraniem podstawowej '11' na ligowe boje.
Mimo mocno przeciętnej postawy na murawie, zespół zyskał sympatię wśród kibiców oraz wśród zawodników pozostałych drużyn. Choć 'Orzeł' należał do ligowych outsider'ów, to mecze z Retro Bibianną zostały nazwane 'Wielkimi Derbami', co świadczy o pewnym sukcesie zespołu.

Sezon 2013/14:
Drugi sezon był dla nas słodko-gorzki. Pierwsza częśc sezonu była bardzo przygnębiająca, jako że przegraliśmy wszystkie mecze, oprócz zwycięstwa w derbach z Koroną w ostatniej jesiennej kolejce. Ten mecz był jednak przełomowy dla zespołu. Wówczas wyklarowała się podstawa drużyny na wiosnę.
Druga część sezonu była dla nas dużo lepsza, udało nam się odbić od dna tabeli. Choć zakończyliśmy rozgrywki na przedostanim miejscu, to zabrakło nam tylko dwóch punktów do piątej Sparty, natomiast sama wiosna w naszym wykonaniu była właśnie na 'piątkę'. Szkoda, że nie udało się ugrać nic więcej, ale jest to solidna podstawa do nowych rozgrywek. Szczególne emocje towarzyszyły nam w meczu ze Spartą Grąbków (8:0) oraz KS Malanów (9:3). Widać poprawę w grze.

KS MalanówPKS APETITO Orzeł Dziadowice-Folwark
KS Malanów 2:6 PKS APETITO Orzeł Dziadowice-Folwark
2017-04-09, 16:00:00

oceny zawodników »

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Sparta Grąbków 3:0 Olimpik Czachulec
Old - Boy Malanów 1:4 Tornado Targówka