PKS APETITO Orzeł Dziadowice-Folwark - strona nieoficjalna

Strona klubowa
  • WITAMY NA STRONIE PKS APETITO ORZEŁ DZIADOWICE-FOLWARK! ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA NASZEGO FACEBOOKA: facebook.com/orzelfolwark

Zapinajcie pasy - startujemy!

• autor: mlody, 2016-08-20 16:50

Za nami przerwa wakacyjna, pora więc na informacje na temat tego, jak spędziliśmy przygotowania do nowego sezonu. Już jutro bowiem nasz pierwszy - a mamy nadzieję, że nie ostatni - mecz w rozgrywkach prowadzonych przez PZPN. W niedzielę o godzinie 17:00 na boisku w Malanowie zmierzymy się z MGKS Tulisią Tuliszków w ramach I rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu konińskiego.

Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęliśmy biorąc udział w rozgrywkach Wakacyjnej Ligi Piłki Nożnej. Niestety, tegoroczne zmagania na orliku pozostaną w naszej pamięci jako przykre doświadczenie. Naszym celem był awans do strefy medalowej, jednak do jego osiągnięcia zabrakło jednego zwycięstwa. Po fazie grupowej, w której przegraliśmy z faworytami, ale pokonaliśmy zespoły w naszym zasięgu, w ćwierćfinale zagraliśmy ze Spartą Grąbków. Termin spotkania zbiegł się jednak z wyjazdami części zawodników na wakacje, część graczy była także kontuzjowana, wobec czego w pierwszym meczu graliśmy bez zmian. Tempo meczu zrobiło swoje - przegraliśmy 0:12, a na rewanż składu nie udało się nawet zebrać. Zmagania skończyliśmy na miejscach 5/8.

Komplet wyników WLPN 2016:
PKS 1:5 Kawęczyn (Jędraszczyk)
Potworów 8:2 PKS (Nizołęcki, Bożemski)
Targówka 0:3 PKS (w/o)
PKS 3:2 Malanów (Woźnicki, Młynarczyk, Jędraszczyk)
Grąbków 12:0 PKS
PKS 0:3 Grąbków (w/o)

Dużo lepiej szło nam za to podczas sparingów, jakie rozegraliśmy na dużych boiskach. Pracowaliśmy podczas nich nad nowymi rozwiązaniami taktycznymi, sprawdzaliśmy dodatkowe ustawienia, a także testowaliśmy kolejnych zawodników - przed startem sezonu zasadniczego Gminnej Ligi zaprezentujemy Wasm na stronie uzupełnioną kadrę zespołu. Naszymi przeciwnikami były zespoły juniorskie Tura 1921 Turek oraz Wichra Dobra, a także seniorzy Teleszyny Przykona oraz Gromu Malanów, a więc zespołów Klasy A, rozgrywek, w których występuje także Tulisia Tuliszków. Po wszystkich tych spotkaniach możemy być zadowoleni z naszej formy oraz sposobu rozgrywania meczów, ale nadal nie wszystko jest idealne, choć na razie skupiamy się oczywiście na pozytywach. Tym największym może być z pewnością zwycięstwo z Przykoną, oraz postawa w meczu z Malanowem, pomimo odniesionej porażki.

23.07 PKS Orzeł Dziadowice-Folwark 3:2 Teleszyna Przykona
Gole: Filip Kościankowski, Maciej Ignaczak, Michał Jędraszczyk

29.07 PKS Orzeł Dziadowice-Folwark 5:3 Tur 1921 Turek JM
Gole: Mateusz Woźnicki (2), Filip Kościankowski (2), Cezary Wągiel

6.08 Wicher Dobra JM 1:1 PKS Orzeł Dziadowice-Folwark
Gol: Cezary Wągiel

10.08 Tur 1921 Turek JM 2:6 PKS Orzeł Dziadowice-Folwark
Gole: Mateusz Woźnicki (3), Jakub Grzelczak (2), Eryk Bożemski

14.08 PKS Orzeł Dziadowice-Folwark 2:5 Grom Malanów
Gole: Tomasz Jackowiak, Łukasz Włodarczyk

Na ten moment czekamy na start Gminnej Ligi, gdzie będziemy bronili tytułu mistrzowskiego. Stali bywalcy serwisu mogli zauważyć, że w tym roku zabrakło podsumowania statystycznego rozgrywek, ale mamy nadzieję, że wybaczycie nam ten ubytek. Statystyki jednak nie grają, w zasadzie najważniejszą z nich przecież wygraliśmy - ilość zdobytych punktów wystarczyła do zdobycia pierwszego miejsca w tabeli GLPN.

W nagrodę za to osiągnięcie gramy w Pucharze Polski. Losowanie nie było dla nas szczęśliwe. Trafiliśmy bowiem na bardzo dobry zespół z Tuliszkowa. Nasi jutrzejsi oponenci w zeszłym roku odpadli na poziomie półfinału rozgrywek, i to dopiero po rzutach karnych, eliminując po drodze dużo bardziej utytułowane zespoły, grające w lepszych ligach. Bez wątpienia są więc murowanymi kandydatami do zwycięstwa i każdy inny wynik niż awans Tulisii Tuliszków będzie niesamowitym zaskoczeniem. A my? My postaramy się pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie, wierząc ciagle we własne umiejętności, bo przecież to ciągle tylko i aż ludzie tacy sami jak my, tylko troszkę lepiej wybiegani :) Ten mecz traktujemy jako najpoważniejszy do tej pory sprawdzian, ale przede wszystkim jako nagrodę. To przecież te same rozgrywki, w których do niedawna jeszcze grała Legia Warszawa, a ci zaraz będą już w Lidze Mistrzów! Chcemy godnie zadebiutować w rozgrywkach prowadzonych przez PZPN, by w przyszłości móc w nich grać na stałe. Ale to ciągle melodia przyszłości... Miejmy nadzieję, że niezbyt odległej.

Zapraszamy już jutro na boisko w Malanowie. Start meczu - godzina 17:00. Wpadajcie także na naszego facebooka!

Autor: Treść:pozostało znaków:

KS MalanówPKS APETITO Orzeł Dziadowice-Folwark
KS Malanów 2:6 PKS APETITO Orzeł Dziadowice-Folwark
2017-04-09, 16:00:00

oceny zawodników »

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Sparta Grąbków 3:0 Olimpik Czachulec
Old - Boy Malanów 1:4 Tornado Targówka