PKS APETITO Orzeł Dziadowice-Folwark - strona nieoficjalna

Strona klubowa
  • WITAMY NA STRONIE PKS APETITO ORZEŁ DZIADOWICE-FOLWARK! ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA NASZEGO FACEBOOKA: facebook.com/orzelfolwark

Runda do zapomnienia?

• autor: pbzbuk, 2017-01-16 19:58

Nie tak miał wyglądać nasz powrót na ligowe boiska w Malanowie. Gra jaką zaprezentowaliśmy nie przystoi mistrzowi, który w nagrodę grał przecież w Pucharze Polski. Być może dopadła nas "choroba pucharowiczów", jaką obserwujemy w Ekstraklasie, ale nie warto szukać wymówek. Przed wiosną należy się zabrać po prostu do roboty.

Co najgorsze, nie zauważyliśmy żadnych symptomów tego, że czeka nas tak drastyczne zetknięcie z ligową rzeczywistością. Fakty są jednak takie, że część naszych graczy kontynuuje swoje kariery w klubach A-klasy, wielu zmieniło miejsce zamieszkania w związku ze studiami bądź pracą, jeszcze inni nie są w stanie rywalizować ze względu na kontuzje. W pewnym momencie zaczęło nam po prostu brakować graczy odpowiedniej jakości, przez co przed kolejną rundą na pewno będziemy szukać wzmocnień.

Jak już mogliście przeczytać na naszej stronie, pierwszy mecz zakończył się dla nas walkowerem. Ten jednak został później odwołany, gdyż zespół Olimpiku Czachulec połączył się z Koroną Dziadowice, więc wszystkie mecze tych drużyn zostały odwołane. Pierwszy faktyczny mecz zagraliśmy z KS Malanów i był to nasz najgorszy mecz w historii, wliczając w to nawet pierwszy sezon. Przegraliśmy 0:4 z przeciwnikiem grającym przez cały mecz w osłabieniu z powodu niepełnej ilości zawodników. Bez komentarza.

Następnie zremisowaliśmy 0:0 z liderem ligi po rundzie jesiennej, Retro Bibianna. Niestety, mecz zakończył się wprowadzeniem do tabeli obustronnego walkowera, gdyż w obu ekipach występowała ponadregulaminowa ilość zawodników zrzeszonych. Bez komentarza.

W kolejnej kolejce nie graliśmy z powodu pauzy, tydzień później w Malanowie wygraliśmy ze Spartą 20:0. Tym razem potrafiliśmy wykorzystać niepełny skład oponentów, ale wniosków po meczu nie można było wynieść żadnych.

Kolejny mecz to porażka 2:4 z Tornado Targówka. Widać, że drużyna Targówki rośnie w siłę i po kiepskich pierwszych sezonach zaczyna się ze sobą zgrywać. My nie wykorzystywaliśmy swoich szans, popełnialiśmy głupie błędy w obronie, a Targówka konsekwentnie strzelała z tego, co miała. Mimo prowadzenia gry, punkty należały się naszym przeciwnikom.

Na koniec rundy zagraliśmy z Old-Boy Malanów i chyba nie byliśmy dla nikogo faworytem tego meczu. Być może rola underdoga lepiej nam odpowiada, gdyż wreszcie zagraliśmy na poziomie naszych możliwości. Wynik 5:3 w pełni oddawał nasze starania na boisku, fakt, że byliśmy piłkarsko lepsi i to my staraliśmy się tworzyć widowisko na boisku. Ten mecz powinien być dla nas bazą przed kolejną rundą.

Kilka spotkań, sześć punktów i w zasadzie niewiele więcej do powiedzenia. Sukcesy w tym czasie to tylko i wyłącznie pomoc dzieciakom z okolicznych miejscowości w udziale w turnieju "Z podwórka na stadion". W zespole PKS zagrali wówczas: Bartosz Grzybowski (c), Jakub Wawrzyniak, Andżelika Pawlaczyk, Dominika Kubka, Marcel Kolasa, Bartosz Bocian, Jakub Kraska, Kamil Mielcarek i Bartosz Śledzianowski.

Dzieciaki po trzech spotkaniach odpadły jednak z dalszej rywalizacji, zdobywając jeden punkt w fazie grupowej. Cieszył jednak widok ich uśmiechniętych min podczas gry, a także bardzo fajna atmosfera podczas treningów. Dziękujemy za to każdemu z nich, a także ich rodzicom.

Miejmy nadzieję, że wiosną będzie o czym pisać. Postaramy się gonić w tabeli, choć wiadomo, że może być to zadanie karkołomne. Do usłyszenia niebawem.

Autor: Treść:pozostało znaków:

KS MalanówPKS APETITO Orzeł Dziadowice-Folwark
KS Malanów 2:6 PKS APETITO Orzeł Dziadowice-Folwark
2017-04-09, 16:00:00

oceny zawodników »

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Sparta Grąbków 3:0 Olimpik Czachulec
Old - Boy Malanów 1:4 Tornado Targówka